Jak zmniejszyć kaloryczność pizzy?

Posted in Uncategorized  by admin
September 19th, 2019

Tradycyjna pizza pochodzi z Włoch, a dokładnie z Mediolanu. Jej podstawowe składniki to sos pomidorowy, ser mozarella i bazylia. Jest to pizza Margherita.

Wiele osób myśli, że pizza jest tucząca. To nieprawda. Wystarczy zrezygnować z dodatkowej wartswy sera, boczku, tłustej kiełbasy czy fety, a pizza bedzie o wiele mniej kaloryczna. Uwagę należy również zwrócić na sos. Wiele pizzerii proponuje dwa rodzaje: czosnkowy i pomidorowy. Jeśli checmy, aby pizza miała jak najmniej kalorii to wybierzmy pomidorowy, gdyż bazą czosnkowego jest majonez.

Jeśli chcemy zjeść pizzę dietetyczną to wybierzmy nastęujące warzywa: brokuły, paprykę, cebulę, szpinak, pomidory. Kukurydza, zielony groszek i oliwki są o wiele bardziej kaloryczne. Sos pomidorowy możemy w prosty sposób przygotować sami, a jeśli nie mamy czasu, możemy skorzystać z oferty sklepowej. Przy zakupie warto jednak zwrócić uwagę aby były to sosy naturalne, bez żadnych sztucznych dodatków. Sos możemy doprawić według własnego gustu.

W pizzeri najlepiej zamówić Margeritę lub wersję wegetariańską, gdyż są one najmniej kaloryczne.  Przed pizzą mozna zjeść warzywną sałatkę, a do popicia najlepiej jest wybrać niegazowaną wodę mineralną.

[hasła pokrewne: ryba o zielonych ościach, badanie ryba o zielonych ościach, eskulap zabierzów ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: eskulap zabierzów ryba o zielonych ościach ryba w papilotach